Alsendo przejmuje kolejną spółkę w Rumunii 

W dniu 18.04.2023 Alsendo, wspierane przez inwestora – Abris Capital Partners, firmę private equity specjalizującą się w transformacji ESG, przejęło rumuńską spółkę Ecolet działającą w sektorze technologicznych rozwiązań zarządzania dostawami dla biznesu.

Integracja usług kurierskich

Ecolet to założona w 2019 roku spółka technologiczna oferująca technologiczne rozwiązania zarządzania dostawami dla małych i średnich przedsiębiorstw. Firma skupia się na rozwoju na rynku rumuńskim dzięki platformie logistycznej ecolet.ro oraz zwiększa swoje udziały także na rynku bułgarskim rozwijając serwis ecolet.bg.

Ogłoszone przejęcie Ecolet wzmacnia wiodącą pozycję Alsendo na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) jako czołowego gracza w obszarze technologicznych rozwiązań zarządzania dostawami. Jednocześnie Ecolet korzysta z doświadczenia Alsendo w oferowaniu kompleksowych usług i oprogramowania dla wszystkich segmentów klientów, w tym dla podmiotów z branży e-commerce, także w modelu SaaS.

Przejęcie Ecolet nastąpiło po akwizycji przez Alsendo w 2022 roku platformy Zaslat.cz zajmującej się pośrednictwem w dostarczaniu przesyłek kurierskich do klientów indywidualnych i korporacyjnych w Czechach i na Słowacji oraz przejęciu pakietu większościowego w rumuńskim Innoshipie. Innoship to platforma oferująca narzędzia do zarządzania dostawami w modelu SaaS dla ponad 200 dużych przedsiębiorstw, sklepów e-commerce oraz marketplace na całym świecie.

„W ciągu ostatnich 7 miesięcy dokonaliśmy trzech akwizycji zagranicznych podmiotów działających w Czechach, Słowacji, Rumunii, oraz Bułgarii konsekwentnie realizując naszą strategię budowania wiodącej pozycji Grupy Alsendo na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Równolegle zwiększamy swoje udziały na macierzystym rynku polskim poprzez rozwój organiczny serwisów Apaczka.pl oraz Sendit.pl, a także poprzez przejęcia lokalne.  Akwizycja Ecolet pozwoli nam dostarczać rozwiązania zarządzania dostawami dla większego grona klientów na rynku rumuńskim, a także umożliwia poznanie potrzeb klientów biznesowych z obszaru logistyki i procesów posprzedażowych na rynku bułgarskim. Dodatkowo daje ona potencjał na synergie produktowe i sprzedażowe z platformą Innoship, co umożliwi Grupie Alsendo całościowe pokrycie potrzeb wysyłkowych naszych klientów. Do Grupy Alsendo należy kilkanaście serwisów, które oferują szerokie spektrum rozwiązań z zakresu zarządzania dostawami. Wyróżniają nas unikalne technologie, optymalne kosztowo usługi w modelu SaaS, czy innowacyjne narzędzia dla firm z sektora e-commerce. Teraz nasze know-how możemy wdrożyć na kolejnych rynkach” – mówi Marcin Susmanek, COO, Członek Zarządu w Alsendo.

Partnerstwo ma przynieść wzrost biznesowy obu spółek, umożliwić konsolidację usług oraz rozwiązań technologicznych.

Abris Capital Partners wspiera kolejną akwizycję Alsendo

„Od samego początku inwestycji w Alsendo z ogromną satysfakcją obserwujemy dynamiczny wzrost wartości tej wiodącej marki z branży technologicznych rozwiązań zarządzania dostawami, a równocześnie realizujemy naszą ambitną strategię konsolidacji. Mimo dynamicznej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej udaje się nam czerpać korzyści z rosnącej popularności sektora e-commerce w Europie Centralnej, a dodatkowym bodźcem rozwoju jest wzrost znaczenia handlu międzynarodowego. Poprzez inwestycje w platformy na kolejnych rynkach zagranicznych oraz dalszy rozwój usług post-checkout w modelu SaaS konsekwentnie wspieramy Grupę Alsendo w realizacji jej celów biznesowych.” – dodał Edgar Koleśnik, partner w Abris Capital Partners.

Abris Capital Partners, niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, zainwestowała w Alsendo w 2020 roku i od tego czasu współpracuje z zespołem zarządzającym firmy. Głównym celem jest budowa pozycji lidera w sektorze rozwiązań logistycznych w Europie Środkowej poprzez wzrost organiczny spółki oraz akwizycje zagraniczne. Na początku września ubiegłego roku Abris wsparł Alsendo w zakupie większościowego pakietu udziałów w serwisie logistycznym Zaslat.cz, działającym na terenie Czech i Słowacji. Z kolei w październiku 2022 roku Abris był jednym z partnerów w akwizycji rumuńskiej spółki Innoship wyspecjalizowanej w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań optymalizujących usługi kurierskie i customer experience dla największych podmiotów z branży e-commerce.