Alsendo wśród 100 najbardziej wartościowych
spółek technologicznych w regionie CEE

 

Firma Alsendo została wyróżnione w najnowszej odsłonie raportu Digital Champions CEE 2022. Firma znalazła się w gronie 100 najbardziej wartościowych spółek technologicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Tegoroczne zestawienie prezentuje firmy budujące cyfrową gospodarkę m.in. w takich branżach, takich jak e-commerce, SaaS, czy FinTech.

 Fundacja Digital Poland przygotowała zestawienie Digital Champions CEE, czyli przegląd najbardziej wartościowych spółek technologicznych. Do grona najlepszych, dołączyła drugi rok z rzędu również Grupa Alsendo (właściciel serwisów wysyłkowych Apaczka.pl, Sendit.pl, Innoship.com, Zaslat.cz), plasując się na 81 miejscu.

Wyróżnienie w tegorocznej edycji raportu to dla nas ukoronowanie mijającego 2022 oraz zwieńczenie podejmowanych przez nas wysiłków na rzecz budowania technologicznych rozwiązań z zakresu logistyki przesyłek dla branży e-commerce. To także potwierdzenie liderskiej roli Grupy Alsendo na rynku rozwiązań wysyłkowych dla firm w rejonie CEE – mówi Aleksandra Zawadzka, CFO/Board Member w Alsendo.

Do grona Digital Champions zaliczane są firmy, dla których główne środki przychodu stanowią zyski z produktów i usług oferowanych online, a także sprzedaż za pośrednictwem kanałów cyfrowych. Eksperci wartość spółek określają m.in. pod kątem finansowym – aktualnych notowań, benchmarków rynkowych, wskaźników EBITDA czy przychodów.

Polska kolejny rok z rzędu plasuje się na pierwszym miejscu, utrzymując najwyższą wartość kapitalizacji (23 mld USD) i liczbę spółek (42), a wraz z pozostałymi liderami rynku tj. Estonią i Rumunią ich łączną wartość szacuje się na blisko 48 mld USD.

Raport dostępny jest do pobrania tutaj.