Realizacja celów ESG – wsparcie dla Fundacji Słonie na Balkonie

Strategicznie ważnym obszarem dla firm, które należą do grupy Alsendo jest realizacja celów zrównoważonego rozwoju dotyczących ładu korporacyjnego, ochrony środowiska oraz wsparcia charytatywnego. Konsekwentnie wdrażamy pozabiznesowe cele z zakresu ESG ( (ang. Environmental, Social and Corporate Governance) przez wspieranie organizacji pożytku publicznego, wdrażając kodeksy etyki dla naszych pracowników, czy edukując klientów w zakresie ekologicznych dostaw. Stałym elementem naszej działalności jest wspieranie lokalnych organizacji i niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

W kwietniu 2023  Alsendo w Polsce udzieliło finansowego wsparcia Fundacji Słonie na Balkonie, która pomaga dzieciom po traumie, mierzącym się z depresją i kryzysem psychicznym. 

Nasze wsparcie zbiegło się z raportem Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, który ukazał się 17 kwietnia 2023 r. Dane ujawnione w raporcie pokazały, w jakiej fatalnej kondycji psychicznej są dzieci i młodzież w Polsce.

Widząc wyniki raportu cieszymy się, że udzieliliśmy wsparcia właśnie Fundacji Słonie na balkonie. Organizacji pomaga dzieciom potrzebującym pomocy psychologa, psychoterapeuty oraz psychiatry w uzyskaniu dostępu do pomocy specjalistów. Program jest realizowany długofalowo oraz kompleksowo, uwzględniając pomoc całym rodzinom.

Jesteśmy dumni, że możemy pomóc potrzebującym!