Wolante Investments i Sendit łączą się w Alsendo. Firma dokonuje pierwszej akwizycji Zaslat na rynku czeskim

Z początkiem września 2022 roku, spółki Wolante Investment (właściciel serwisu wysyłkowego apaczka.pl) oraz Sendit (właściciel sendit.pl)  istniejące od wielu lat na rynku usług logistycznych, połączyły siły pod wspólną marką Alsendo. Połączenie stanowi zwieńczenie wieloletniego wysiłku i inwestycji w rozwój oraz jest deklaracją gotowości wejścia w jeszcze głębszą relację z biznesem krajowym i międzynarodowym.

Serwis apaczka.pl na rynku istnieje od 2009 roku i jest najdynamiczniej rozwijającą się platformą logistyczną skierowaną do klientów biznesowych w Polsce. Z kolei serwis wysyłkowy sendit.pl funkcjonuje od ponad 6 lat i odpowiada na potrzeby klientów indywidualnych oraz mniejszych firm. Połączenie firm, będących właścicielami dwóch wiodących serwisów wysyłkowych w Polsce w jedną spółkę Alsendo przynosi nowe możliwości rozwoju biznesowego. Potencjał dalszego wzrostu ma być realizowany przez wzrost udziałów na rynku krajowym, ale także przez akwizycje międzynarodowe.

 13 września 2022 Alsendo przejęła czeską firmę Zaslat

Pierwsze przejęcie na rynkach zagranicznych miało miejsce już 13 września, gdy Alsendo zakupiło większościowy pakiet udziałów w firmie ZaslatZaslat.cz to serwis logistyczny za pośrednictwem którego nadawanych jest ponad pół miliona paczek rocznie. Historia firmy sięga 2014 roku, dzięki czemu posiada ona ugruntowaną pozycję na terenie Czech i Słowacji oraz oferuje szerokie portfolio usług wysyłkowych.

Tym samym Alsendo staje się głównym graczem na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Misją naszej firmy jest przede wszystkim dalsza ekspansja międzynarodowa, dopasowanie oferty do potrzeb różnych segmentów klientów, poprawa efektywności działań z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, a także rozwój działań z zakresu ESG (Environmental Social Governance).

– Alsendo to realizacja długofalowej strategii bazującej na wzroście organicznym, ale także poprzez akwizycje na polskim rynku i arenie zagranicznej. Wykorzystanie synergii biznesowej na wielu poziomach – technologicznym, procesów sprzedażowych, czy nowych ofert produktowych gwarantuje dynamiczny wzrost na konkurencyjnym rynku logistyki oraz buduje pozycję największego gracza w rejonie CEE. Stworzyliśmy unikalne rozwiązania technologiczne, oferujące szeroki zakres narzędzi wysyłkowych dla klientów e-commerce oraz dużych podmiotów typu marketplace komentuje Aleksandra Zawadzka, Dyrektor Finansowa,  Alsendo.

Przed nami w planach kolejne przejęcia zagraniczne, a równolegle intensywnie działamy na rynku krajowym – w okresie wakacyjnym do firmy Alsendo dołączyły serwisy z rynku polskiego: TaniKurier.pl oraz LepszyKurier.pl.

Potencjał dalszego rozwoju firmy bazuje na wymianie  doświadczeń, transferze wiedzy oraz nowych możliwości technologicznych, które pozwolą stworzyć bogatą, szytą na miarę ofertę dla klientów z różnych sektorów biznesu.