Nagrody Abris Capital ESG Report 2022 

Z radością informujemy, że nasza firma Alsendo została wyróżniona 2 prestiżowymi nagrodami przez naszego większościowego udziałowca, czyli fundusz Abris Capital Partners.

Spośród kilkunastu spółek otrzymaliśmy dyplomy w kategorii “Dbałość o środowisko” (Environment) oraz “Ład korporacyjny” (Governance).

Doceniono nasze działania w zakresie promocji ekologicznych form dostawy, w tym partnerstwo w programie EKOzwroty InPost oraz wdrożenie w naszej spółce Kodeksu Etyki, szkoleń z zakresu antymobbingu, wspierania działań związanych z równym traktowaniem wszystkich pracowników, czy przeprowadzone kursy udzielania pierwszej pomocy. Aktywnie w spółce wspieramy organizacje charytatywne, m.in. fundację Słonie na Balkonie, Fundację DHL Parcel, Dom Samotnej Matki w Chyliczkach, czy Dom Dziecka Bajkowy Dworek. Nasi pracownicy mogą także zwrócić się do pracodawcy po refundację kosztów poniesionych na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

Wyróżnienia te zostały przyznane przy okazji publikacji raportu “Abris ESG Report 2022”, który przedstawia działania z zakresu zrównoważonego rozwoju wdrożone zarówno przez Abris Capital Partners, jak i spółki należące do portfolio naszego partnera.

„Jesteśmy zaangażowani w osiąganie ambitnych celów zrównoważonego rozwoju i jesteśmy świadomi wpływu naszej działalności na środowisko. Rozszerzając działalność geograficzną, skupiliśmy się na promowaniu naszych standardów ESG w firmach dodatkowych. Aby zmniejszyć nasz ślad węglowy, promujemy ekologiczne usługi wysyłkowe i zostaliśmy partnerem InPost w projekcie „EKOzwroty”. Naszym celem jest wnoszenie pozytywnego wkładu w społeczności, w których działamy, poprzez tworzenie zróżnicowanego i integracyjnego miejsca pracy, w którym każdy czuje się doceniony i szanowany. Dobre zarządzanie ma zasadnicze znaczenie dla budowania zaufania, dlatego wdrożyliśmy silne praktyki ładu korporacyjnego, w tym kodeks etyczny oraz szkolenia w zakresie przeciwdziałania przemocy i ochrony danych. Wierzymy w przejrzystość i odpowiedzialność, a te wartości kierują naszymi procesami decyzyjnymi” – mówi Aleksandra Zawadzka, CFO, Koordynatorka ESG, Członkini Zarządu Alsendo.

Zachęcamy do lektury raportu: https://abris-capital.com/news/abris-capital-launches-esg-report-2022/

Wierzymy, że nasze wspólne działania mogą zmieniać świat na lepsze!