Z dniem 3 października 2023 r. Magda Magnuszewska została powołana na stanowisko Chief Executive Officer (CEO) Grupy Alsendo, lidera w dostarczaniu technologicznych rozwiązań do zarządzania dostawami dla klientów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa Alsendo zapewnia rozwiązania technologiczne z zakresu Shipping oraz Carrier Management System na etapie ostatniej mili dla podmiotów z branży e-commerce, marketplace, jak również dla małych przedsiębiorstw.

 

Jestem dumna, że mogę stanąć na czele organizacji z tak ogromnym potencjałem oraz wielkimi ambicjami na rozwój. Za pośrednictwem technologii należących do Grupy Alsendo obecnie wysyłanych jest średnio 5 milionów paczek miesięcznie do 150 krajów na całym świecie, jednak ambicje sięgają dużo dalej. Planujemy wykorzystać przewagę technologiczną, know-how i międzynarodowy zasięg Grupy, jako motor dalszego wzrostu, który uzupełnią także kolejne akwizycje. Niezmiernie cieszę się, że dołączam do tak prężnie rozwijającej się organizacji i zaangażowanego zespołu! Mam nadzieję, że dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu uda nam się jeszcze bardziej przyspieszyć tempo” – mówi Magda Magnuszewska, CEO Alsendo.

 

Magda Magnuszewska od prawie 20 lat jest związana z branżą nowych technologii, logistyki i digital. Odpowiadała za transformację biznesową Grupy Inelo, wiodącego dostawcy zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla branży transportowej w CEE. Posiada także szerokie doświadczenie w zakresie M&A, procesów integracji i Investor Relations. Zasiadała w radach nadzorczych spółek takich jak Netsprint Group czy Grupa Wirtualna Polska, a przez ponad 15 lat pełniła rolę Partnera w funduszu private equity Innova Capital.

 

Z dużą satysfakcją obserwujemy dynamiczny rozwój Grupy Alsendo, szczególnie po 2020 roku, gdy trafiła do naszego portfela. Firma czerpie korzyści nie tylko ze wzrostu sektora e-commerce w Europie, dla którego oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu technologii do zarządzania dostawami, ale także z trafionych inwestycji w rozwój rozwiązań IT oraz udanych akwizycji międzynarodowych. Cieszymy się, że Magda przyjęła naszą ofertę współpracy, jej i całemu zespołowi życzymy kolejnych sukcesów. Deklarujemy dalsze wsparcie Alsendo w rozwoju oferty SaaS, systemów do zarządzania usługami kurierskimi oraz wzmacnianiu umiejętności menedżerskich kluczowych pracowników.” – dodaje Edgar Koleśnik, partner w Abris Capital Partners oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Alsendo.

  

O Alsendo

 

Lider na rynkach CEE w obszarze dostarczania oprogramowania i usług wspierających zarządzanie procesami wysyłkowymi. Grupa koncentruje się na zapewnieniu kompleksowych rozwiązań w zakresie optymalizacji procesów dostaw oraz procesów posprzedażowych dla wszystkich segmentów klientów biznesowych.

Alsendo skupia kilkanaście technologicznych serwisów wysyłkowych (Apaczka.pl, Sendit.pl, Zaslat.cz, Ecolet.ru) oraz oferuje rozwiązania typu CMS (Carrier Management System) do zarządzania dostawami dla największych podmiotów z sektora e-commerce z wiodącym oprogramowaniem Innoship.com na czele.

Szeroka oferta logistyczna, rozwiązania dopasowane do specyficznych potrzeb platform marketplace, integracje z ponad 80 platformami e-commerce, oferta SaaS dla podmiotów z branży e-commerce, czy jedna integracja API z wieloma firmami kurierskimi, to tylko część szerokiego wachlarza usług. Do grona klientów Alsendo należą m.in. Deichmann, grupa OLX, Yves Rocher, Leroy Merlin, Dr. Max czy grupa Moderna.