kilka słów

O Alsendo holding

oraz wartościach, którymi się kierujemy

holding

Alsendo

Jesteśmy liderem technologicznych rozwiązań wysyłkowych dla biznesu. Naszym celem jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie procesów wysyłkowych oraz posprzedażowych dla wszystkich segmentów klientów. Nasza działania ukierunkowane są na poprawę efektywności procesów wysyłkowych naszych Klientów, z zachowaniem najwyższych standardów obsługi oraz z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.

Oferujemy rozwiązania dla wszystkich segmentów klientów, którzy poszukują rozwiązań logistycznych dopasowanych do swoich potrzeb. W portfolio posiadamy serwisy wysyłkowe oraz rozwiązania technologiczne, stworzone z myślą o klientach biznesowych, w tym e-commerce, marketplace oraz przedsiębiorstwach działających globalnie. Także klienci indywidualni, chcący w łatwy i szybki sposób nadać przesyłki, znajdą rozwiązania odpowiednie dla siebie.

Szeroka oferta usług logistycznych obejmuje m.in. nadawanie przesyłek standardowych, wielkogabarytowych, palet, półpalet, czy specjalne usługi związane z dostarczaniem dokumentów. Współpraca z globalnymi przewoźnikami pozwala na dostarczanie przesyłek do ponad 150 krajów na całym świecie. Oferujemy wsparcie w zakresie formalności w odprawach celnych, atrakcyjne stawki przesyłek do USA, czy szybkie terminy dostaw na terenie Unii Europejskiej.

Strategicznym obszarem rozwoju oferty są usługi dodatkowe (SaaS), zapewniające rozwiązania wysyłkowe w formie abonamentowej dla e-commerce. Benefity to m.in. ułatwienie zarządzania procesami wysyłkowymi w różnych kanałach sprzedaży w jednym miejscu, budowanie pozytywnych relacji z klientami końcowymi, poprawa efektywności w procesie zwrotów, a w efekcie zwiększenie satysfakcji kupujących oraz sprzedaży w e-sklepie.

Nasze wartości

W naszych działaniach kierujemy się istotnymi z punktu widzenia naszych klientów, pracowników i społeczeństwa wartościami.

Nasza misja

Naszą misją jest nieustanny rozwój, ukierunkowany na dostarczanie technologicznych rozwiązań z zakresu procesów wysyłkowych, wspierających rozwój biznesu naszych Klientów.

Nasza wizja

Jesteśmy liderem na rynku Europy Środkowo -Wschodniej poprzez oferowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dopasowanych do potrzeb każdego segmentu klientów.

Nasza strategia

Stały wzrost organiczny firm należących do Alsendo Holding oraz dokonywanie kolejnych akwizycji, zwiększających portfolio naszej spółki.

Jak powstaliśmy

Historia spółki sięga 2009 roku, gdy została powstała firma R2G Sp. z o.o., jako jedna z pierwszych na polskim rynku świadcząca zintegrowane usługi kurierskie dla sektora firm. 

Wraz z upływem czasu spółka przejmowała kolejne podmioty, także na rynkach zagranicznych, stając się liderem w Polsca, a także w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

kalendarium

Alsendo w liczbach

nasze usługi są
dostępne w 150 krajach

5 milionów paczek
wysyłanych miesięcznie

baza 300 tys.
aktywnych klientów

150+ opcji dostaw i 134 tys.
punktów nadań i odbiorów

50+ gotowych integracji
z platformami e-commerce

95% Klientów
poleciłoby nasze usługi

Nagrody

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług oraz doskonałej obsługi klienta są przyznane nagrody: